Villa La Poudriere
| Wi-Fi | Simbassäng Utomhusbassäng | Privat strand Strand |
| Aktiviteter Dykning Snorkling Kanotpaddling Vandring | Barnvänligt Barnsängar Lekhage | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Villa La Poudriere Deshaies med 3 sovrum erbjuder en pool och närhet till Grande-Anse Beach, som ligger ungefär 4 km bort. Villan med 3 badrum, som har plats för upp till 6 gäster, erbjuder en parkering.
När du bor i den här villan befinner du dig cirka 10 minuter med bil från Église Saint Pierre et saint Paul och cirka 15 minuter med bil från La Vanilleraie Fety. Gästerna kan också besöka de Deshaies Botanical Garden, som ligger ungefär 2 km bort.
Torktumlare, badlakan och handdukar säkerställer också din bekvämlighet.
I ett komplett kök i Villa La Poudriere finns vattenkokare, kylskåp och ugn.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- Säkerhetsfack
- Inga husdjur
- Rökdetektorer
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Torktumlare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strand
- Solsängar
- Trädgård
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Pool med utsikt
- Grunda delen
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Terrass
- Matbord
- Tvättmaskin
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnsängar
- Lekhage
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Tillhandahåller Villa La Poudriere en trådlös internetanslutning?
Ja, Villa La Poudriere erbjuder WiFi. - ❓
Erbjuder Villa La Poudriere ett kök?
Villa La Poudriere har ett komplett kök med vattenkokare, kylskåp och ugn.